Maszynka do strzyżenia psa – jak wybrać najlepszą.

Na rynku dostępny jest wiele maszynek do strzyżenia zwierzą, często podobnym wyglądem, jak zatem wybrać najlepszą ?

Wybór najlepszej maszynki do strzyżenia psa.

Maszynki możemy podzielić na kilka kategorii zależności od mocy maszynki, możliwości (lub jego braku) zmiany noża tnącego tzw. ostrza oraz sposób zasilania.

Moc maszynki wyrażana jest w watach, np. najbardziej popularne modele mają od 15W do 35W.

Należy też pamiętać, że bardziej wydajne maszynki zasilane są bezpośrednio z sieci, modele bezprzewodowe często nie mają odpowiedniej mocy aby móc wydajnie działać w dużym obciążaniem, występującym podczas ścinania sierści.
Mocą wystarczającą i odpowiednią dla każdego rodzaju sierści jest moc 30W, posiada taką np. maszynka firmy GTS model 888.

Najbardziej popularne model to:

  • GTS 888 30W zasilana sieciowo – model ten wykazuje się najlepszym stosunkiem ceny do możliwości.
  • GTS 888B 35W zasilana sieciowo
  • GTS 702 15W zasilania sieciowo

Sama maszynka to nie wszystko

Dużo ważniejszy jest dobór odpowiedniego ostrza, część maszynek dostarczana jest ze standardowym ostrzem, który nie zawsze musi nadać się do naszego psa. Może się wtedy zdarzyć, że ostrze nie będzie „brało” sierści mimo, że noże będą pracować – nie jest to problem z działaniem samej maszynki. Dzieje się tak gdy ostrze nie jest dopasowane – rodzajów ostrzy jest niemal tyle samo co ras psów. Innym ostrzem strzyżemy yorka innym, pudelka. Jeżeli ostrze nie tnie wydajnie może szarpać, przerwijmy ścinanie psa (może ono powodować dyskomfort u naszego pupila) do czasu zamówienie dedykowanego ostrza.

Na co więc zwrócić uwagę ? Przede wszystkim na wymienne ostrze – warto zaopatrzyć się w maszynkę wspierającą standard wymiennych noży w systemie CLIP-ON, dzięki temu mamy pewność, że bez problemu zakupimy potrzebne nam ostrze.

Nie za często zdarza się aby ostrza dostarczane w komplecie z nową maszynką (najczęściej standard 1 oraz 3 mm) były odpowiednie, pamiętajmy nie jest to winą złej maszynki. Istnieją ostrza o różnej szerokości cięcia i różnej powierzchni tnącej.

Noże jak każde urządzenie tnące tępi się podczas użytkowania – aby przedłużyć żywotność ostrza, należy je zakonserwować przed jak i po użyciu.

Ostrza dopasowuje się w zależności od rodzaju sierści np.

Wybierając maszynkę zwróćmy uwagę na możliwość ich ostrzenia.
W tańszych maszynkach noże są wbudowane na stałe, jest to dużym minusem ponieważ: ostrze nie zawsze pasuje, utrudnione jest czyszczenie maszynki, ostrzenie jest albo kłopotliwe albo brak możliwości ostrzenia noży.

W naszej ocenie w kategorii relacja jakości do ceny: najlepszą maszynką do strzyżenia psów jest GTS 888 30W.Comments are closed.